Keresés ebben a blogban

2012. február 20., hétfő

Gumimaci Sztori

Volt egyszer egy közönséges maci, aki véletlenül bekapott egy gumibogyót, és hopp: felugrott a fára, a sziklára, és nagyon menő lett, mert lehozta a legszebb gyümölcsöket, és ott napozott a legmerészebb sziklakiszögelléseken, cseppet sem tartva a gravitációtól. A kis családjával rögtön lefoglalták a környék összes gumibogyó cserjéit, aztán elhitették minden más macival, hogy nekik is kell ez a cucc, hát nem vidámabb az élet ugrándozva?
De.
Hamarosan a fél erdő nem állt másból, mint gumibogyót termő bokrokból, és a szirupot már messzire exportálták, ahol még volt olyan gyümölcs, amiért érdemes ugrálni. Az eredeti gumimacik már rég nem ugráltak, csak tespedtek és számolták a lóvét. Sajnos sok helyen a talaj és a klíma olyannak bizonyult, hogy nem termett meg rajta a bogyó, de ez ekkor még cseppet sem izgatta őket.
Annál jobb, legalább értékes marad!
Még jobban örültek, amikor a marketingstratégáik kidolgozták a tervet, hogy Gumibogyó nélkül nem is élet az élet, és a szirupot pusztán azért is itták, mert állítólag jót tesz az emésztésnek (valami áltudományos barát-baktérium van benne), és miért is cammogjunk el a folyó mentén a gázlóig, amikor egy liter sziruppal át is ugorhatunk a túlsó partra?! Vagy csak jobban nézel ki pattogva, mint cammogva, ezt fülbemászó zene és modell-alkatú macik közreműködésével mutatták be a tévében, miközben tudományos müsorokban ecsetelték a cammogó járás okozta medvetalp gerincet károsító hatásait.

Közben persze betegebbek lettek tőle, de azt hitték ez valami mástól van, és pár generáció alkatt 
már súlyos gumibogyó-függőség alakult ki: már napi több litert ittak belőle.
A bokrok mellesleg kiszárították a talajt, és nem győzték öntözni az ültetvényeket, amik le is égtek időről időre. A Bölcsek Tanácsa azt mondta, nem baj, új technikákkal távoli földeken is megtermelhetik, csak éppen függőkertekben, és a tengeren túl.
Hurrá! Ott úgyis csak nyulak laknak, azoknak elég a sok munkáért cserébe pár csepp szirup, boldogan fognak ugrándozni majd a függőkertekben, és mi meg zsibbadhatunk tovább itthon...
Aztán még jött az is, hogy a gumibogyó-szpóra baktérium annyit mutálódott, hogy nem győztek permetezni, vagy génekkel bűvészkedni, és a hazai földeken már abszolút lehetetlen volt a termesztés. Nem maradt ott más, csak pár dagadt gumimaci, akiknek sokáig az se tűnt fel, hogy egy nemzedék alatt a szirup (made in Rabbit Islands) ára tízszeresére nőtt.

Valójában a szirup előállítása egyes esetekben már drágább volt, mint amennyiért el tudták adni, de még mindig betegre kereshették magukat azokon a terápiás szereken, amiket a mellékhatások kezelésére fejlesztettek ki, illetve azokon a hiteleken, amiket arra találtak ki, ha esetleg nem tudja valaki megvenni a havi adagját.
Egyes macik megtagadták a szirup fogyasztását, és nagy üggyel-bajjal megpróbáltak újra málnát termeszteni a legyakott földön. (Merthogy ahhoz még ugrálni se kellene, leülsz a bokor mellé és szemezgetsz...)
Először kevesen voltak, és a többiek kiröhögték őket.
Amikor többen lettek, üldözni kezdték őket.
Eközben 1-2 nyúl törzsfőnök is fellázadt, hát oda is csapatokat kellett küldeni, extra-sziruppal megizmosított medveseregeket, merthogy ekkorra egy átlag gumimacinak se esze, se fizikuma nem lett volna ahhoz, hogy akár egy mezei nyúllal birokra merjen kelni.
Persze megnyerték a csatáikat, de ehhez is egyre több dzsúzra volt szükség, és ez olyan mértékben vitte fel az árakat, hogy az egyszerűbb mackók, akik nem voltak tagjai sem a Bölcsek Tanácsának, sem a Hadseregnek, sem a Marketing Agytrösztnek, vagy nem voltak top menedzserei azoknak a kereskedelmi hálózatoknak, amik a nyulak szigeteiről importálták a szörpöt, nos, ők már alig-alig jutottak minőségi termékhez.
De eddigre már beépült a köztudatba, hogy egy dolog fontos a világon, és az csakis a gumibogyó szirup, így nagyon boldogtalanok lettek.

Ez egy befejezetlen mese, mert ki tudja, lehet a cammogós macik, akik nem átallanak szúrós málnabokrokkal bíbelődni, már nem is tűnnek olyan nevetségesnek, és lehet, hogy annál szimpatikusabbak, minél jobban üldözi őket a jólétben elkorcsosult medve-mágnás-miskák hiper-sziruppal-pumpált rendfenntartó manccsa, és amikor a "századik maci" is nemet mond a röhejes ugrabugrálásnak, akkor egy pillanat alatt helyreáll a rend, és hogy még a nyulak is sokkal jobban járnak, az hótziher!!!


Inspiráció:
Collapse (2009), dokumentumfilm

A cím ellenére NEM feltétlen borongós, és viágvégés film!
Michael Ruppert persze a rossz hírekkel indít. Elmondja, hogy amikor azzal etetnek, hogy új olajlelőhelyeket fedeznek fel, az csupán azt jelenti, hogy kurvára költséges módon kitermelhető forrásokat találtak. A tiszta energia is mivel kezdődik, ha nem azzal, hogy turbinákat, elosztóhálózatot, stb. kell kiépíteni, és mivel még mindig nincs elég tiszta energia, hát ezeket is a szokásos módon gyártják le, aztán a szokásos módon tartják karban... Aztán még sok mindent, amit asszem Al Gore is kihagyott a Kellemetlen Igazságból, a Zeitgeist legújabb fejezete pedig egészen gyermetegnek tűnik a hiper-szuper körgyűrűs technovárosával, ahol mindent megoldanak a robotok, csak hogy nekünk ne kelljen dolgozni. A robotok, és az erőművek persze mind tiszta energiával mennek, és persze ha minden ingyen van, akkor majd nem kell a pénz sem.
Aham. Szép ez, mint az illusztrációk a jehovás bibliában, de kábé annyira komolyan is tudom venni...

DE, a lényeg nem is ez, mert ezzel most nem tudunk sokan mit kezdeni. Attól nem lesz jobb kedvem, ha tudom, hogy kurvára mindegy lenne az is, ha mindenki szelektíven gyüjtené a hulladékot, és minden villanykörtét kicserélnénk. Nem mindegy, mert a szándékkal együtt megszületik a tettvágy is, de fizikailag, matematikailag ez csak 1 fing a szélviharban...
Az alternatív energiaforrások is csak akkor jók, ha helyben használjuk fel. A szállítás nem csak akkor költséges, ha egy vagon banánt mozgatnak (itt a piacon van, hogy egy tucatot kapok 1 Euróért !!!), hanem - és erre én se sokat gondoltam még - az elektromosságot is "szállítják" ám, nem csak úgy csiribú-csiribá felkapcsolom a villanyt a takarékos izzómmal, és Al Gore bácsi máris simogatja a buksimat, milyen zöld vagyok, mert az elektromos áram nem olaj. Ja, és az ezer meg ezer kilométernyi felsővezetéket, és az azokat tartó vasoszlopokat is biztos napelemmel működő gyárakban dobják össze, és hidrogénüzemű kamionokkal szállítják a rendeltetési helyükre...
Amit még elmond, és NEM RIOGAT, az a következő:
Ami jön (2012 említése nélkül), az egy szükségszerű paradigmaváltás.
A dínókat felváltották az emlősök, az olajtól függő embert felváltja az, aki képes lesz mindent megteremteni olaj nélkül.
Az olaj és a dollár kábé ugyanaz, a dollár meg a fegyver kábé ugyanaz. A háború voltaképpen a politika folytatása, egy másik szinten, a politika pedig voltaképpen a gazdaság folytatása (csökevénye, nyúlványa) egy másik szinten.
Akármelyik végéről tekerjük fel a palacsintát, jó lesz!

Vannak akik bunkereket építenek, és konzervekkel, meg persze fegyverekkel készülnek a krízisre.
NE TEDD!!!
Ezt mondja Ruppert is.
Oké, készülj fel alapszinten. Például olvass hasznos dolgokat a növényekről, és a természetes gyógymódokról, sose árt. De mindenek előtt:
ISMERD MEG A KÖRNYEZETED!

A jövő a lokalitásban van!
Tekerj bele a Collapse-be az 57. percig, ha rögtön nem is nézed meg, vagy elég volt a sok-sok "doom & gloom" ízű dumából, és ott a jó példa a rossz ellenében (Kuba és Észak Korea) Milyen az, amikor elvágnak az olajtól (ami a mezőgazdaságot is "viszi" ám, nem csak fűtünk vele!): a kubaiak alkalmazkodtak, és jobban ettek, mint előtte, a koreaiak meg tömegesen éhenhaltak.

Nem sokat tudok most Görögországról, sajnálom is, hogy ugyanazt a szart lehet olvasni mindenhol, és nem találok most olyan írást, ami arról szólna, milyen jól meglennének EU nélkül, csóringer Drachmával, amit alig használnának, mert kecskesajtot cserélgetnének olivaolajra és narancsra, és mivel jó a klíma, sok energiát sem kellene használni...
Nem tudom biztosra, de van egy olyan érzésem, hogy ha valami ilyesmi bekövetkezne, AZ baszna oda Brüsszelnek, mert valaki jó példával járna elöl. Nem lehet, hogy a görögöknek kábé annyira kell a hitel, mint a manhattani indiánoknak az üveggyöngy? Nem inkább az EU-nak kell ez az alku, mert mindenáron fenn akarják tartani a látszatot, hogy rajtuk kívül nincs élet?
Milyen lenne, ha azt mondanák az országok, játszunk ezer napig "bújócskát"? 1000 napig számolunk, addig lapul mindenki a helyén, mozdulatlanul várunk, nem utazunk, nem kereskedünk, esszük-isszuk ami van, fűtünk, amivel tudunk.
AAA rating mennyit számítana pl. Luxemburgban vagy Lichtensteinben? Tilos lenne aranyat, gyémántot vagy jövőbeni ígéreteket, szerződéseket lisztre és olajra cserélni. Nem halnának kábé éhen?
Most ne értsetek félre, nem akarom, hogy törpeállamok naiv és ártatlan lakói éhenhaljanak, de milyen abszurd már, hogy a görögök nem jutnak egyről a kettőre, miközben még mindig vannak olyan "országok", amik főleg abból élnek, hogy nem árulják el a nagy cégek piszkosabb pénzügyeit, és kevesebb adót szednek? Az a kurva adó nem arra lenne, hogy a kölyköm iskolatejet kapjon, vagy elszállítsák a szemetet a lakótelepről? Nem, mert akik ezt az adót a saját országukban megfizetnék, inkább bejegyzik magukat egy ilyen kis államocskában, és ott nyernek pár millát azon a pár százalékon, és közben az ottani tisztes polgárok (vélhetően könyvelők, ügyvédek, és bankárok) meg kétévente le tudják cserélni a sportkocsijukat, és egész falvakat tudnának felvásárolni Romániában vagy Bulgáriában.
No gyerekek, ENNEK asszem kezdünk a végére érni, EZ a Collapse egyik léc-rezgető frekvenciája.
Ez egy torz társadalom, egy dinoszaurusz.
Ehelyett mit ajánl Ruppert?
Hozz létre KÖZÖSSÉGET!


A jövő nem olyan, mint a Mad Max, Waterworld, vagy a Book of Eli, ahol magányos harcosok átküzdik magukat a sivatagon vagy a tengeren. A kis "törzsekben", küzdelem nélkül, helyben, dalolva meg lehet majd élni, csak HINNI KELL EBBEN!!!

A cím nem az emberiség, csupán az iparra épített civilizáció összeomlására vonatkozik.
Az élet csak most kezdődik!
Ha Ruppert arra számítana, hogy világégés lesz, vajon fontosnak tartaná, hogy milyen a kertjében a talaj minősége?
Igaz, azt mondja, hogy súlyos lesz az átalakulás, de kinek?
Csak annak, aki olyan mértékben hozzá van szokva, bele van kényelmesedve az olaj-dollár-alapú, NATO fegyverekkel gondosan őrzött világba, hogy nem tudna váltani.
Ahogy én a legtöbbeteket ismerem, NEM LESZ GOND ;)

Pár klikk, hogy legyen mire koncentrálni az NWO és a WWIII helyett:
klasszikus angol körház
"hobbitház"
fenntartható fakitermelés - kommunázás
magyar szupervályog
A jövő farmja
STB.


Február 22-én tízmilliószoros teremtő nap van!!!!
Csak a szépet!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése